Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu inspector asistent
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu inspector asistent

Imi spune cineva care va fi salariul unei persoane care se va angaja la o primarie pe postul de inspector, grad profesional asistent, treapta de salarizare 2, vechime in munca peste 10 ani?
Multumesc mult!
treapta 2 de salarizare nu mai exista, incadrarea se va face la vechea treapta 3 de salarizare.
747 ( incadrarea pentru asistent , treapta 3) + 112( spor vechime 15%)=859
859 - 25%+15%+8%=800 lei , iar de la 1 decembrie 2012 inca 7.44 %, adica in total 860 lei.