avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu inspector asistent
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu inspector asistent

Imi spune cineva care va fi salariul unei persoane care se va angaja la o primarie pe postul de inspector, grad profesional asistent, treapta de salarizare 2, vechime in munca peste 10 ani?
Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: aleko27 , utilizator 18:40, 14 Septembrie 2012
treapta 2 de salarizare nu mai exista, incadrarea se va face la vechea treapta 3 de salarizare.
747 ( incadrarea pentru asistent , treapta 3) + 112( spor vechime 15%)=859
859 - 25%+15%+8%=800 lei , iar de la 1 decembrie 2012 inca 7.44 %, adica in total 860 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare salariala in functia de inspector asistent oanaelena79 oanaelena79 Buna ziua! In 2006 am fost angajata pe functie contractuala, in 2008 a fost postul transformat in functie publica in 2011 am absolvit facultatea de stiinte ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu bugetar (administratie locala) radmy radmy am o nelamurire si as dori daca ma puteti ajuta d-voastra cu un calcul la salar. sunt functionar public din anul 1999 la o primarie. am fost incadrata ... (vezi toată discuția)
Salariul de incadrare cameliamaria75 cameliamaria75 Am tot scris in acest forum in legatura cu transformarea postului de la contractual la functionar public in administratie publica.Acum am fost incadrata ... (vezi toată discuția)