Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii import jeleuri turcia
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii import jeleuri turcia

Am importat jeleuri din Turcia in luna a 7-a.
Am achitat TVA la data intrarii in tara, va rog sa ma sfatuiti ce declaratii trebuie sa depun vis-a-vis de acest import!

Va multumesc

Depuneti declaratiile 300, 390 si 394.

Sunteti platitor de TVA la trimestru sau lunar?
o corectie, declaratia 390 implica doar operatiuni intracomunitare(Turcia nu este inca membru)
Sunt platitoare la trimestru,nu am stiut daca pentru un import(cazul meu actual din Turcia) trebuie depusa si alta declaratie!M-am speriat crezand ca am gresit nedepunand ceva!