Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... plata restantelor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

plata restantelor

Buna ziua,am ramas restantiera de acum un an,platind dar nu suficient sa pot acoperi in totalitate,in ultimele 5 luni am platit sume intre 500 ron lunar,300ron,iar acum a venit o somatie ca figurez cu nici o factura pe 2012.Mentionez ca mai am 1300ron intretinere plus 500 ron penalitati.Eu platind lunar sume acestea mi sa spus ca nu am achitat nimic pe anul in curs.Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat,deoarece d-na care incaseaza banii nu este adm.,ci sotul acesteia iar d-l este batran si bolnav.Are dreptul de a incasa banii si a elibera facturi?Nu am vrut sa intre in apart meu pt citire apometre deoarece consider ca nu are acest drept,in schimb iam permid d-lui presedinte. Va multumesc
Unde ati auzit, doamna, asa "prapastii"? Nu este nimic adevarat. Daca stati in baza acestor zvonuri riscati sa va alegeti cu penalizari cat cota de intretinere.
Bine ca ati achitat si sunteti la zi! :)
Va multumesc frumos,o seara placuta
Buna ziua.Va rugam frumos sa ne ajutati,cum putem rezolva situatia.Am achitat absolut tot,inclusiv luna august.Aseara ni sa spus ca mai avem de plata pt luna viitoare penalitati pt toata suma pe care am platito.Au afisat intretinerea pe data de 24 sept,iar noi pe 26 am platit tot.Comitetul blocului,si inclusiv locatarii iau explicat sotiei administratorului ca nu mai avem nimic,suntem la zi,iar dansa sustine ca mai avem o luna de plata la penalitati.Dupa aceea ma jignit de fata cu locatarii foarte urat.Unde ne putem adresa pt drepturile noastre?
Va multumesc frumos,buna ziua