Forum Discuţii juridice Executare silită Rate neachitate...
Discuție deschisă în Executare silită

Rate neachitate...

Buna ziua!

Problema mea este urmatoarea:
Am facut un credit de nevoi personale (fara girant, fara garantii, fara ipoteca - deci doar cu adev. de salariu, factura de utilitati ect) intre timp am fost disponibilizat, iar in clipa de fata, pentru o perioada nu am nicio sursa de venit.

Mi s-a comunicat telefonic de catre reprezentantul bancii, ca in scurt timp se va apela la un executor bancar.

In conditiile date (credit fara ipoteca, garantii etc, faptul ca sunt neangajat si ca nu detin bunuri mobile sau imobile) ce poate face un executor bancar?

Va multumesc anticipat

Alexandru C.
contractele de imprumut, credit nu se mai investesc ci se pun direct in executare.Reprezinta titlu executor, idem cambia si biletul la ordin
Am inteles, intr-un final :)

Va multumesc mult pentru raspunsuri! =D>

Numai bine!
Biletul la ordin si cambia desi teoretic sunt titluri executorii ele inca se mai investesc in unele zone mai speciale din tara, asa ca nu este o regula...