Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot stramuta un dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot stramuta un dosar penal

Va rog , sa ma indrumati cum pot stramuta un dosar penal , in faza de urmarire penala de la un parchet ?

Va multumesc
Buna ziua ,va rog sa ma lamuriti .
Am facut plangere la Parchetul General in baza art.217 ,indice1 , cum mi-sa recomandat , dar lucrurile sau complicat cred eu , plangerea a fost trimisa in baza art.222 , la Parchetul de pe langa Curtea de Apel Iasi , ce credeti dosarul de urmarire penala aflat pe rolul parchetului Barlad o sa il instrumenteze , Curtea de apel Ias ?