Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cerere de dizolvare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cerere de dizolvare

buna ziua
am o rugaminte mare cine ma poate ajuta cu un model pentru o cerere de dizolvare a unei socitatii comerciale in baza art. 237 alin.1 lit. c din Lg 31/1990.
va multumesc!
eu ma aflu in situatia prevazuta de art. 237 alin. 1 lit c din lege, nu mai pot face dovada sediului si ma intereseaza o actiune formulata pe prevederile art
Dumneavoastra aveti nevoie pt o cerere catre instanta?
da ....am nevoie de un model de actiune catre instanta daca are cineva.....va multumesc!
:(( chiar nu ma poate ajuta nimeni?
Dumneavoastra ce calitate aveti fata de societate? Terta persoana, organ de conducere?