avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA AUTO pe poluare a fost suspendatã în Parlament
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA AUTO pe poluare a fost suspendatã în Parlament

Am vazut titlul asta pe mai multe siteuri de stiri si am o intrebare:
Daca eu am o masina care nu e inscrisa pe Romania si ma duc acum sa o inscriu mai trebuie platita taxa de poluare?
Cel mai recent răspuns: bogdan31 , utilizator 00:02, 21 Octombrie 2012
Cand o promulga domnul președinte.
Deci? Cum e? se plateste in continuare taxa de poluare si apoi se poate recupera in instanta?
da, se plateste, nu s-a modificat nimic....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de poluare sau de inmatriculare auto sau ce nume mai are mai este in vigoare? croco_madness croco_madness Va salut cu respect! Am citit pe internet ca taxa va fi sau este scoasa:) nu se poate intelege concret. ''incepând din acest an, taxa pentru emisiile ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto (9/2012) platita dupa 01.01.2013 - cerere respinsa AlinMiclea AlinMiclea Buna ziua, Sper sa ma puteti ajuta in situatia urmatoare: Am depus la tribunal in iulie 2013 un dosar \\"standard\\" pentru recuperarea taxei auto ... (vezi toată discuția)
Ordonanta de urgenta 1/2012 tinus tinus Buna ziua,astazi am fost sa depun cererea de restituire a taxei pentru poluare la DGFP Maramures (platita in iulie 2012) conform O.U 1/2012 ,insa functionarii ... (vezi toată discuția)