Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere barou 2013
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere barou 2013

Buna ziua,
O intrebare: se da examen admitere barou in ianuarie/februarie 2013 daca (sau nu neaparat) nu iau examenul de acum peste 15% din concurenti?!
Avantaje EI: mai ne iau vreo patruzeci de miliarde de lei vechi. Avantaje NOI: nu intrerupem invatatul (si sperantele).
Haideti sa initiem un nou topic: examen admitere barou (iarna) 2013.
Multumiri.
buna,
unde ai gasit grilele online? eu nu le gasesc :)
cartile scrise de Udroiu imi plac foarte mult, as vrea sa vad cum sunt grilele,
buna, ma poate ajuta si pe mine cineva cu sintese pe noul cod civil?
ion_danci@yahoo.com
pls
Nu pot sa nu remarc diferenta enorma intre ce se discuta pe forumul pt admitere in magistratura si ce discutii se poarta aici...(900 pag dezbateri pt Inm-9 pag pt barou).
Eu am sustinut examenul pt barou in ultimii doi ani si datorita superficialitatii nu am reusit sa ma aflu printre cei admisi.
In cazul in care aveti unele nelamuriri in ce consta acest examen,eu ca si concurent in ultimii doi ani va stau la dispozitie in limita timpului disponibil pentru a va raspunde.
Spor la invatat tuturor!!!

[Editat - incercati totusi sa va abtineti, discutiile degenereaza dupa constatari de genul celor facute de dvs., multumesc]
Admin, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Buna,
cum stati cu invatatul?
foarte foarte mult...........