Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... suspendare plata taxa prima inmatriculare si ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

suspendare plata taxa prima inmatriculare si restituirea ei

Buna ziua,
As dori sa va intreb se restituie taxa de prima inmatriculare pt un logan inscris pt prima data in iulie 2012?
S-a publicat in monitorul oficial?
Exista vreo sansa sa ne mai luam banii inapoi?
Va multumesc
ptr autoturismele NOI, aceasta taxa nu se restituie...in cazul celor aduse din strainatate si inmatriculate ptr prima data in Romania, aceasta restituire poate fi efectuata doar in baza unei sentinte judecatoresti, pe calea instantei de judecata....nu s-a modificat nimic
Taxa pe emisii poluante este restituita doar in cazul autoturismelor rulate, adica second-hand.