Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA decizie anulare tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

decizie anulare tva

buna ziua
am depus doua drconturi consecutive pe 0 asta pt ca nu a avut cine sa faca aceste deconturi,ma rog ,poveste lunga .I deea este ca trebuiau facute rectificative la ele dar inca nu s-au facut si intre timp am cionstatat ca s- a anulat inreg in scopuri de tva. Stie cineva cum se procedeaza in acest caz? unde trebuie mers si cu ce acte? cat dureaza reactivarea? Este vb de sectorul 5.
Se pot face rectificative acum si o cerere ca sa se revina la forma de tva anterioara?
Multumesc!