Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... desfacerea contractului individual de munca pt absente ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

desfacerea contractului individual de munca pt absente nemotivate

am mai multi angajati care lipsesc nemotivat de mai mult de o luna de zile ce pot sa fac in cazul lor? cum pot sa le desfac contractul ?
E clar ca exista un conflict de munca ,intrucat insista de ceva vreme cu demisia la prima firma si a gasit o modalitate de a concedia mult mai usor prin declararea unor asa zise absente nemotivate

Multumesc pentru raspunsuri si pentru timpul acordat !