avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... documente pe care se pot pune data certa
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

documente pe care se pot pune data certa

Buna ziua!
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea situatie:
Sunt inscris in Colegiul Consilierilor Juridici Dolj ca membru asociat definitiv si de aemenea sunt inregistrat in tabloul consilierilor juridici dolj.
As dori sa stiu care sunt acele acte pe care eu (angajat la o societate comerciala fiind) pot pune stampila de data certa, nemaifiind nevoie a merge la notarul public. ma refer la acele acte pe care societatea le incheie cu diversi terit.
practic, doresc sa stiu pt ce acte nu ar mai fi nevoie de notarul public..
Va multumesc!
[ link extern ]
Cititi legea si statutul consilierilor!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajarea la o societate comercială în funcția de consilier juridic Anca-Elena-01 Anca-Elena-01 Dupa terminarea facultatii de drept (cu licenta) ma pot angaja ca si consilier juridic la o societate comerciala? Trebuie sa fac parte din CCJ? Dintre voi ... (vezi toată discuția)
Roba in cazul consilierului juridic calytul calytul Ce trebuie ca un consilier juridic sa poata sa poarte roba in instanta si cand se poate inscrie si unde? (vezi toată discuția)
Consilier juridic definitiv monalisaalina monalisaalina Imi pot da definitivatul ca si consilier jurudic fara sa fiu inscrisa la UUCJ? (vezi toată discuția)