avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salarii

Buna ziua , as vrea sa ma lamureasca cineva ce inseamna SALARII DE BAZA BRUTE ? - salariul de incadrare sau salariul de incadrare cu sporul de vechime si alte sporuri.?!!!!
Cel mai recent răspuns: ela david , utilizator 09:05, 2 Noiembrie 2012
Salariul de baza brut este suma pe care ati trecut-o in contractul individual de munca, la litera J, punctul 1.:)
Fara sporuri, acestea fiind detaliate distinct, la punctul 2, la alte elemrente constitutive .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu 850 adita100a adita100a va rog sa-mi spuneti si mie urmat:am un sal de incadrare de 800 de lei plus 20 la suta vechimea ,lucrez ca bugetar intr-o primarie,vreau sa stiu sigur mi se ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca cu sporuri incluse ovidiu23 ovidiu23 Buna ziua, in contractul meu de munca la sectiunea legata de salarizare este scris: J. SALARIUL \" 1. Salariul de baza lunar brut este de 5500 RON, din ... (vezi toată discuția)
Salariul de baza si sporurile apetra apetra Ordinul 64/2003 modificat precizeaza: \"1.Salariul de bază lunar brut: ...lei 2.Alte elemente constitutive: a)sporuri ... ; b)indemnizaţii ... ... (vezi toată discuția)