Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... certificat de grefa pentru recuperat taxa de poluare ?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

certificat de grefa pentru recuperat taxa de poluare ?

Buna seara !
Ma intereseaza si pe mine urmatorul aspect:
- am castigat procesul pentru restituirea taxei de poluare la tribunal;
- s-a intentat recurs la curtea de apel;
- am castigat si recursul la curte pe 8 noiembrie 2012, astfel sentinta tribunalului devenind deifinitva si irevocabila.
Intrebarea mea este: daca solicit un certificat de greva (intrucat decizia curtii de apel se redacteaza in 30 de zile, si plus inca 45 zile cat este termenul de restituire al admin financiare) al decizieii curtii, urmand sa o depun la admin financiara impreuna cu celelalte acte (cerere de restituire taxa, copie chitanta de plata a taxei, certificat de inmatric, etc) se ia in considerare urmand sa mi se restituie taxa mai devreme, sau trebuie sa astept redactarea deciziei si apoi cele 45 de zile de la momentul depunerii cererii de restituire ca sa imi primesc banii inapoi ?
Cu respect,
Wolf !
Aveti nevoie de certificat de grefa pentru legalizarea hotararii data de Tribunal(asta daca nu a ajuns dosarul de la Curte). La Administratia Financiara mergeti cu hotararea legalizata si nu cu certificatul de grefa.
Hotarare legalizata unde ? Daca obtin o copie de la Tribunal sau de la Curte a deciziei Curtii dupa redactare, mai trebuie legalizata ? Unde ?
Multumesc anticipat !