Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

restituire taxa auto

buna seara.am o intrebare cu privire la taxa auto.dupa noua lege data imi pot primi banii inapoi?masina o am din germania si am inmatriculat-o in 2009 in romania cind am platit 1150 euro.cineva mi-a spus ca trebuie sa depun o cerere acolo unde am platit taxa si cu raspunsul lor negativ ca nu imi dau nici un ban inapoi, sa depun dosarul in instanta.
eu unul nu stiu pe cine sa mai cred si legile astea m-au incurcat,nu alta.
va multumesc
Taxa se restituie in totalitate doar prin instanta dar ar fi mai bine sa consulti un avocat. Odata cu restituirea taxei ti se va restitui si onorariul platit avocatului.