Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Loc de munca in strainatate - ce e de facut?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Loc de munca in strainatate - ce e de facut?

Buna seara.

Intampin urmatoarea problema si va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi pentru ca nu stiu ce ar trebui sa fac in cazul acesta.

Lucrez la o companie din Romania. Am plecat in timpul concediului de odihna la niste prieteni in Franta, unde am gasit de lucru.

Ce as putea face pentru ca nu vreau sa ma mai intorc in Romania pentru a-mi da demisia?

Ce sfaturi imi puteti da?

Multumesc anticipat.
Puteti trimite prin posta cu confirmare de primire, cererea dvs de demisie .. sau puteti trimite o cerere de CFP pentru o anumita perioada de timp ...