avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA CU NORMA DE VENIT
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA CU NORMA DE VENIT

Buna ziua,
O P.F.A. cu norma fixa de venit ce declaratii trebuie sa depuna la sfarsit de an?
Va multumesc!


Cel mai recent răspuns: ContSters245954 , utilizator 16:23, 16 Ianuarie 2013
Din care stiu eu cei care sunt cu norma de venit nu depun nici o declaratie. Finantele va trimite prin posta decizia de impunere pentru anul 2013. Cu aceea decizie de impunere mergeti la casa de sanatate si o inregistrati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pe venit conventie civila gab. gab. imi puteti spune daca trebui sa inregisrez un contract de prestari servicii intre o s.c. si o p. f.(nu p.f.a.) la finante? de unde iau decizia de impunere? (vezi toată discuția)
Dupa ce infiintezi un ii ce trebuie sa fac? essteffan essteffan Buna ziua. Am infiintat acum cateva zile un II pentru ca activitatea mea este una relativ periodica si nu as vrea sa merg pe varianta SRL-ului. am cateva ... (vezi toată discuția)
Impozite/contributii obligatorii p.f.a rares1984 rares1984 Buna ziua, As avea si eu cateva intrebari legate de obligatiile unui P.F.A: -dupa cat timp de la infiintare P.F.A trebuie sa depun la ANAF declaratia ... (vezi toată discuția)