Forum Discuţii juridice Executare silită somatie
Discuție deschisă în Executare silită

somatie

va rog sa ma ajutati , am primit o somatie de executare silita pentru un credit pentru care am platit timp de 2 ani ratele dupa care nu am mai putut plati , creditul este facut in 2007 iar in 2010 am facut o reesalonare a creditului pentru ca nu mai puteam plati rata .dinniunie 2010 nu am mai platit iar acum mi-a venit somatie de executare silita . mentionez ca nu sunt angajata nu am nici un venit si nici bunuri imobiliare sa mobile , locuiesc in casa unei matusi iar toate bunurile suntval ei . creditul este facut doar cu buletinul fara coplatitor si fara garanti . va rog frumos sa imi spuneti ce se poate face in acest caz . va multumesc
multumesc pentru raspuns , dar as vrea sa va mai intreb cum sa procedez pentru ca executorul nu a luat legatura cu mine , eu i-am trimis un meil pe adresa care era scrisa in antentul somatiei si i-am comunicat ca nu am venituri si nici bunuri imobiliare sau mobile , dar nu am primit nici un raspuns , va reog frumos sa imi spuneti ce trebuie sa fac in acest caz . va multumesc
Daca aveti posibilitatea sa platiti conform unui plan de rambursare stabilit de comun acord, luati legatura cu executorul Daca nu, si nu aveti venituri si bunuri, nu prea aveti ce face si nici el nu prea are ce face. Il veti ocntacta cand veti avea venituri.
multumesc pentru raspuns