Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii fise fiscale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

fise fiscale

Spuneti-mi daca pentru anul2012 se mai fac fisele fiscale? Daca nu ce se da salariatului atunci cind solicita aceasta fisa de venituri? Ce trebuie totusi sa facem ?
Pentru anul 2012 s-au inlocuit fisele fiscale cu Decl.205,care se depune la ANAF
pina la finele luni februarie.
Mai multe informati..cititi...
www.avocatnet.ro/content/art...
Pentru anul 2012 – angajatorii nu mai au obligaţia completării şi depunerii fiselor fiscale.
La cererea angajaţilor, angajatorii au obligatia de a elibera un document care să cuprindă cel puţin informaţii privind: datele de identificare ale contribuabilului, venitul realizat în cursul anului, deducerile personale acordate, impozitul calculat şi reţinut, document care
nu este formular tipizat.