Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere in barou cu 10 ani vechime
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere in barou cu 10 ani vechime

Se mai poate intra in Barou cu 10 ani vechime in functia de consilier juridic, cu scutire de examen?
Nu se va reveni la aceasta prevedere, Decanul Baroului Bucuresti a fost ferm din acest punct de vedere chiar saptamana aceasta in cadrul unei prelegeri.
Daca cineva a profesat ca jurist timp de 10 ani inseamna ca poate lua examenul de admitere, daca nu, atunci va trebui sa invete astfel incat sa ii poata promova.