Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... caut avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

caut avocat

sunt parte intrun dosar de stabilire a succesiunii ajuns la (dupa recurs facut de mine la judecatorie si tribunal)curtea de apel si caut un avocat din iasi care sa ma reprezinte in instanta cu onorariul de succes.cine doreste sa ma reprezinte sa lase un msj si il voi contacta.mentionez faptul ca termenul este pe 30 01 2013 timp in care pot cere o amanare pt angajarea unui aparator.stima
Regulamentul prezentului forum nu permite reclama
Aveti varianta ,fie sa solicitati oficial baroului local de avocati comunicarea listei avocatilor specializati in speta dvs,fie personal sa faceti studiu de piata direct la instanta
termenul pentru gasirea unui avocat pana la termen este foarte scurt de aceea am apelat la aceasta solutie.nu am crezut ca fac reclama cuiva ci doar sa caut un avocat cu ''onorariu de succes''.multumesc pt intelegere!

Cei mai multi dintre avocati (parerea mea!!!) nu se arunca la onorariu de succes.
Gaseste unul si mergi cu el pana in panzele albe.
Onorariul de succes constă într-o sumă fixă sau variabilă stabilită pentru ca avocatul să obţină un anumit rezultat.
Art. 134 al Statutului profesiei de avocat îi interzice avocatului să practice un onorariu de succes referitor la latura penală a cauzei. În schimb, onorariul de succes poate fi stabilit în funcţie de rezultatul soluţiei pronunţate în legătură cu latura civilă a cauzei.

Este riscant sa pornesti la efortul de a sustine ,a reprezenta si apara interesele clientului cu promisiunea unei solutii care conditioneaza onorariul aferent efortului si timpului alocat ,in conditiile in care solutionarea cauzei,in final revine instantei de judecata
Puteti analiza tabloul consultantilor acestui forum
ynocentta, utilizator