Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... despagubiri
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

despagubiri

pentru a obtine o autorizatie pentru constructie gard pe un teren intravilan ni se cere o declaratie notariala ca suntem de acord sa ne retragem un numar de metrii de la drum, fara sa fim despagubiti cu valoarea terenului expropiat. Mentionez ca drumul este un drum de tara pe camp, neamanajat, neasfaltat. (nici pe departe sa treaca pe acolo vreun drum important) este normal ceea ce se intampla si mai ales fara despagubiri pentru teren?
nu este legal sa cedati aceasta suprafata de teren. sunt obligati sa va elibereze autorizatia pentru gard, in conditiile legii , fara conditii