Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare in funtie de studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare in funtie de studii

Daca eu am terminat facultatea, angajatorul este obligat sa ma angajeze pe studii superioare sau poate si pe studii medii???
Momentan lucrez la o societate in functia de secretara si sunt incadrata pe studii medii, este legal sa iti scrie in CIM nivelul de studii medi chiar daca ai studii superioare???
Pentru conducatori auto este necesar sa aiba permis de conducere aferent categoriei in care se incadreaza masina care o conduce.

In sectorul bugetar, exista posibilitatea transformarii postului ...