Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore supimentare efectuate simbata si duminica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore supimentare efectuate simbata si duminica

Buna ziua,

Am urmatoarea situatie.
Un salariat a efectuat in luna decembrie 8 ore suplimentare simbata si 8 ore de Craciun.
In luna ianuarie, dupa efectuarea pontajelor, salariatul a facut cerere de acordare 16 ore libere platite in contul celor suplimentare efectuate in decembrie.
Daca angajatul a beneficiat in luna ianuarie de zile libere platite, mai are el dreptul la spor de week-wed si de sarbatori legale. multumesc
Nu se acorda nimic.
Se acorda ...