Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... INTABULARE FACUTA SI DUPA 3 ANI AM SURPRIZE
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

INTABULARE FACUTA SI DUPA 3 ANI AM SURPRIZE

Am si eu o problema.am facut intabularea si dupa 3 ani s-a facut o masuratoare de catre cei de la primarie la un teren aflat langa proprietatea mea,dupa acea masuratoare facuta prin satelit a reiesit ca eu am un unghi de 62 grade si nu stiu ei de unde e acest teren in plus eu ce pot sa fac.am vorbit la primarie si mi s-a spus ca trebuie sa fac o anexa si ca trebuie sa platesc.ce pot face in acest caz.m-am saturat de impartit bani si momentan nu dispun de bani.va rog sa ma ajutati.multumesc.
Sa faceti o anexa la ce ? Si ce sa platiti?
Dvs aveti cadastru de 3 ani si celui caruia i-au masurat cei de la primarie prin satelit cum spuneti dvs transmiteti-i salutari.
In primul rand cei de la Primarie ma indoiesc ca au om specializat in topografie cat despre aparatura ce sa mai vorbim....
In al doilea rand masuratorile lor facute sa isi umple programul de 8 ore nu "bat" un cadastru avizat dupa un regulament.
In al treilea rand vecinul sa isi faca si el cadastru (si oricum ar fi problema vecinului nu a primariei) si in ultimul rand nu dati bani pentru ce va spun ei.
@olivia27,
Ati mai deschis un topic cu acelasi subiect.
Va rog sa discutati acolo si sa nu mai procedati la postarea aceleiasi probleme de mai multe ori.