avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate

In luna Octombrie 2012 in D112 am completat gresit in sectiunea : ore suspendate in luna astfel : in loc de numarul total de ore (144) am completat nr de zile(18) si astfel in sistem s-a inregistrat o eroare care nu-i permite salariatului depunerea dosarului pentru obtinerea somajului. Cum si unde sa depun o rectificare strict pentru acea eroare?
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 15:58, 28 Februarie 2013
Depuneti D 112 rectificativ la luna respectiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

112 depusa eronat timp de 1 an cristina29 cristina29 Buna ziua! Am o mare problema! Datorita softului de salarizare, s-a depus 112 in mod eronat, timp de 1 an de zile! :(:(:( O firma (srl) a ramas cu un singur ... (vezi toată discuția)
Declaratia d 112 pentru anul 2014 elga50 elga50 Pentru cei interesati, va anunt ca a aparut varianta [b]D112 pentru anul 2014[/b]. In ... (vezi toată discuția)
D_112 inregistrari floribell floribell Am un angajat cu C Medical fond risc si accidente cod 03, din care 2 zile platite de unitate si restul lunii de la FAAMBP. In care sectiune din Declaratia 112 ... (vezi toată discuția)