Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Plata noua taxa auto la vanzarea unui autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Plata noua taxa auto la vanzarea unui autoturism

Am cumparat un autoturism in 2008 .
La acea data am devenit al 3 lea proprietar , cu acte.
A fost cumparat din Romania. Fabricat in 2003 si inmatriculat prima data in 2003.
Acum intentionez sa vand acest auto, cine va trebui sa plateasca noua taxa 2013?
Va multumesc.
cflorin24, utilizator
Taxa auto, intra in sarcina cumparatorului. Va atasez un link cu mai multe informatii despre taxa auto, eventual puteti da cautare si pe forum, veti gasi multe topice pe aceasta tema.

[ link extern ] /