avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Plata noua taxa auto la vanzarea unui autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Plata noua taxa auto la vanzarea unui autoturism

Am cumparat un autoturism in 2008 .
La acea data am devenit al 3 lea proprietar , cu acte.
A fost cumparat din Romania. Fabricat in 2003 si inmatriculat prima data in 2003.
Acum intentionez sa vand acest auto, cine va trebui sa plateasca noua taxa 2013?
Va multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 3 Martie 2013
cflorin24, utilizator
Cel mai recent răspuns: gmancila , utilizator 22:45, 5 Martie 2013
Taxa auto, intra in sarcina cumparatorului. Va atasez un link cu mai multe informatii despre taxa auto, eventual puteti da cautare si pe forum, veti gasi multe topice pe aceasta tema.


[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noua taxa auto dinuv dinuv va salut.am o intrebare legata de noua taxa auto,aplicabila din 2013.daca eu cumpar anul acesta(2012)o masina din germania,fabricata in 2002 de ex.,si o ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de poluare pentru autovehicole popa_ionel popa_ionel Buna ziua! Am cumparat un autoturism DACIA LOGAN F2 AMBIANCE 1,4, conform facturii nr._________ , din data de 22-07-2010. Pentru a inmatricula acest ... (vezi toată discuția)
Ce parere aveti despre noua lege privind taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule ? Roland Mindrila Roland Mindrila Legea privind taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule a fost adoptata, potrivit biroului de presa al Camerei Deputatilor, cu 213 de voturi ... (vezi toată discuția)