Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Punct de lucru cu mai mult de 5 angajati
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Punct de lucru cu mai mult de 5 angajati

Se deschide un punct de lucru in acelasi judet, in alta localitate decat sediul social.
La punctul de lucru vor fi mai mult de 5 angajati. Va rog sa-mi spuneti daca sunt necesare acte aditionale pentru angajati si daca se depune o declaratie distincta numai cu impozitul pe venit pentru punctul de lucru. Multumesc.
Nu se depune declaratie separat,dar pc. de lucru are CF altul decit sediul social,iar in decl.112 este rubrica unde se scrie acest Cf. pentru plata impoz. pe salar.