Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... diurna si cazare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

diurna si cazare

am inteles ca diurna care deapseste 2.5x13lei se impoziteza.
dar nu i-mi este clar care sunt conditiile minime de cazare care trebuie sa l-e asigure angajatorul si daca valoarea cazarii are vre-o legatura cu diurna.
Sau in legislatia referitoare la unitatile de cazare ...
dar este vorba de exceptia de la unitatile de cazare (cf.art.28)
Sau probabil in legislatia referitoare la caminele pentru elevi , studenti ...