Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Liberare conditionata - zile de munca, 3 rapoarte, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Liberare conditionata - zile de munca, 3 rapoarte, calcul

nepotul meu e inchis de 4 ani si are de facut 7,jumatate a fost un an si ceva pe regim semideschis el fiind pe regim inchis dar acum e dat iar pe regim inchis pentru un raport . Avind in acesti 4 ani 3 rapoarte ma intereseaza daca la comisie va avea probleme din aceasta cauza dat fiind ca el pentru aceste rapoarte a fost pedepsit destul de aspru zilele de munca pe care le a prestat ii vor fi scazute din pedeasa sau si aceste intra in pedepsele pentru aceste rapoarte
multumesc
sunt convins ca nepotul dvs stie cum poate fi recompensat cu ridicarea masurii disciplinare aplicate anterior.
important este sa-si doreasca acest lucru.
da e adevarat am vorbit cu el si mi a spus ca unul din rapoarte i a fost ridicat mai ramin cele doua dar e cam greu sa le scoata pentru ca totul depinde de ci de acolo le se conformeaza la regulament de si pe regimul care e acum mai greu cu eliberarea conditionata m ia promis ca va incerca sa mearga la toate activitatile din interior numai daca v a fi admis sper ca da
nu trebuie sa mearga doar daca va fi admis.
conduita lui produce consecinte asa ca trebuie sa faca tot posibilul sa dovedeasca faptul ca a fost influentat atunci cand a savarsit abaterile, ca ii pare rau si ca vrea sa se indrepte.
functie de comportament are sanse sa i se schimbe si regimul de executare intr-unul mai bun.