Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Caut avocat dornic de o schimbare in mentalitatea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Caut avocat dornic de o schimbare in mentalitatea romanilor. Vreau sa il chem in judecata pe socrul meu.

as vrea sa intentez proces socrilor pt distrugerea casniciei nu ma intereseaza bani lor ci doar o lectie precizez ca socrul este inginer in cadrul [editat] si dispune de relatii suficiente pt a putea pune bete in roate procesului dar cu o plingere la dna cred ca se poate rezolva pt a nu se implica cineva din justitie politie sau alte organe.si mar interesa un avocat dornic de a schimba mentalitatea comunista ca cei cu relatii au dreptate intotdeauna si le se cuvine absolut totul
gi-jane2, moderator
hm! ... si care ar fi motivul plangerii la dna ????

Ce legatura are D.N.A. ... cu conflictele de familie: "distrugerea casniciei" ?!?!?

:-/:-/

precizez ca intre timp cu procesul civil voi face si o plingere la dan sprijinita de anumite dovezi fapt pt care ar putea facilita desfasurarea procesului civil fara implicatii din partea relatiilor sau a psd_ului

tinind cont ca are relatii inclusiv la tribunalul dambovita iar in anul trecut a iesit basma curata dintrun accident rutier soldat cu un mort cred ca fara o plingere la dna totul va fii masluit

[EDITAT - cand uitati sa scrieti ceva reveniti la mesajul scris folosind butonul Editeaza; aveti 30 de minute pentru a completa sau corecta - in acest fel si cei care vor dori sa raspunda pot urmari mai usor discutia. Multumesc pentru intelegere]
trope_doi, utilizator
mai bine faceti o cerere de stramutare ,si daca va este admisa va judecati in alta parte ca cu dna nu stiu daca rezolvati ceva ....asa ca mai refectati un pic ...
daca eu as aduce jicniri unei persoane acea persoana ar avea dreptul sa ma dea in judecata nu?dar de ce sa nu putem da in judecata socrii pt distrucerea casniciei?din afara pare o razbunare copilareasca stiu dar cu toate amanuntele puse cap la cap as demonstra ca este un om egoist avar si pe care nu il intereseaza pe cine calca in picioare atita timp cit are banul in buzunar .nu mau interesat bani lui niciodata dar un om care sta cu banu pitit locuieste 6 insi in 2 camere si are 15 camere la o alta casa nelocuita nu este un om normal la cap.sunt multe de spus dar in cazul in care cineva ar dori sa se implice in acest proces as putea da mai multe amanunte oricum cred ca ar fii ceva nou in justitia romana

si cu stramutare nu cred ca nu ar gasi sa ajunga si in alt judet el a facut accidentul in jud constanta si este din dambovita si tot a putut gasi solutia sa scape

[EDITAT - cand uitati sa scrieti ceva reveniti la mesajul scris folosind butonul Editeaza; aveti 30 de minute pentru a completa sau corecta - in acest fel si cei care vor dori sa raspunda pot urmari mai usor discutia. Multumesc pentru intelegere]
trope_doi, utilizator
marioitalia,
Nu exista o lege care sa interzica unui cetatean sa fie avar, deci nu va fi pedepsit pentru ca e avar si egoist.

Accidentul despre care scrieti este un caz deja inchis - fara probe noi nimeni nu va redeschide acel dosar (si probe noi nu aveti de unde procura - afirmatiile nesustinute cu probe sau martori, chiar daca aveti dreptate, nu pot fi luate in seama).

DNA se implica in cazurile de coruptie, dar pana vor incepe - si vor finaliza cei de acolo cercetarea - casatoria dv se va fi destramat iremediabil deoarece sotiei s-ar putea sa nu ii placa gestul dv - pana la urma sunt parintii ei si nu l-ar vrea pe vreunul la inchisoare.

Vreti sa il chemati pe socrul dv. in judecata pentru ca va strica mariajul. In ce sens? In caz ca locuiti cu el orice judecator va va spune sa va mutati. In caz ca va jigneste, orice judecator va va spune sa evitati intalnirile cu el. Sotia dv este prima care ar trebui sa aplaneze conflictele intre dv si familia ei.
Sotia dv ce crede despre chemarea in judecata a parintilor ei?

trope_doi, utilizator