Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum pot aduce in tara o cantitate mai mare de bauturi ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum pot aduce in tara o cantitate mai mare de bauturi alcoolice

buna ziua,
as vrea sa stiu cum pot aduce in tara o cantitate mai mare de bauturi alcoolice fara sa am probleme la granita?
Nu puteti decat daca aveti o societate comerciala. chiar daca marfurile aduse din spatiul UE sunt scutite de taxe vamale, alcoolul este supus accizarii.
mie mi-a spus cineva ca daca ai factura pe bautura poti aduce si ca persoana fizica in tara.