Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatii de constructie pentru anexe
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatii de constructie pentru anexe

Buna ziua. As dori daca sa poate sa ma ajutati cu o informatie. In curtea proprie doresc sa construiesc o anexa, adica o magazie de lemne. As dori sa o fac pe structura usoara, stalpi de lemn si BCA, si acoperis de tabla. M-ar interesa daca am nevoie de proiecte si autorizatii de constructie sau pot pur si simplu sa o ridic. Mantionez ca nu vor fi nici un fel de instalatii in ea (electrice sau sanitare) va fi pur si simplu o magazie eventual garaj in viitor.
Aveti nevoie de autorizatie de constructie. Atentie ca amenzile sunt foarte mari !!!!
Nu conteaza daca are instalatie electrica sau nu. Singura constructie care nu are nevoie de autorizatie este constructia provizorie, fara fundatie si care poate fi mutata dintr-un loc in altul pe teren.