Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfiintare post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfiintare post

Din motive econimice am hotarat desfiintarea unuia din cele 2 posturi de contabil,la un srl.Pt a ramane una din cele 2 se va sustina concurs.As dori sa stiu daca pentru sustinerea acestui concurs se aplica prevederile HG 286/2011,sau trebuie aplicate alte acte normatice.

Pentru SRL nu sunt aplicabil prevederile HG nr.286/2011 .. angajarea se poate face si fara concurs sau examen