Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Plata impozitului in cadrul Asocierii in Participatiune
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Plata impozitului in cadrul Asocierii in Participatiune

Buna ziua,

Fac parte dintr-o asociere in participatiune. Firma care tine contabilitatea este din Bucuresti firma mea este din Constanta. Cum trebuie facut plata impozitului pe profit?
Plateste firma care tine contabilitatea intregul impozit?
Sau in baza deconturilor facute intre firme isi plateste fiecare impozitul la autoritatea de care apartine?

Cei de la CECAR din Constanta ne-au spus ca fiecare isi plateste impozitul separat insa contabilul asociatului meu sustine contrariul. Nu stiu ce sa fac si unde as putea avea un raspuns indiscutabil.

Sper sa ma puteti ajuta cu o solutie
in baza deconturilor facute intre firme isi plateste fiecare impozitul la autoritatea de care apartine