Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cadou salariat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cadou salariat

Buna ziua,

Am o situatie care nu stiu cum sa o abordez
Directorul a decis sa acorde unui angajat un cadou care consta intr-un instrument muzical in valoare de 1900 RON fara TVA.
Cum as putea sa abordez in contabilitate achizitia?
Este deductibila din punctul de vedere al impozitului si al tva-ului?

Multumesc!
Va rog, o opinie...
carmen01011958, moderator
Cititi acest articol:
[ link extern ]
ok, haideti sa reformulez: cum as putea sa inregistez in contabilitate factura care face obiectul achizitiei instrumentului fara sa am stresuri pe cap cu fiscul, garda, etc?

Nu ma intereseaza deductibilitate nici la TVA nici la cheltuiala.

Multumesc!