Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pot subinchiria un bun inchiriat de la o societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pot subinchiria un bun inchiriat de la o societate

Buna ziua,
Daca societatea unde lucrez inchirieaza un bun de la o alta SC , noi putem subinchiria altei SC ?trebuie vreun cod CAEN anume,pot sa facturez pentru subichiriere ?
Va multumesc anticipat.
De regula inchirierea si subinchirierea sunt prevazute,impreuna, in anumite coduri CAEN.,pe care societatea trebuie sa le aiba prevazute in Statut. Daca pentru bunul inchiriat ,exista in statutul firmei dvs.cod CAEN pentru inchiriere/subinchiriere,puteti intocmi factura. Atentie,aceasta operatiune este scutita de TVA.