avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... card credit la EFG
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

card credit la EFG

am scos de pe card de credit de la EFG in 2008, 1800 lei si am platit ratele aproape in fiecare luna, iar acum am sold final 5400 lei, ei mi-au marit limita de credit la 3800 lei.
Cel mai recent răspuns: ContSters194995 , utilizator 19:14, 17 Aprilie 2013
pai daca ati scos doar 1800 lei si aveti limita de credit mai mare,inseamna ca aveti disponibil pe card si puteti sa mai scoateti. Important la cardul de acest gen este sa platiti dobanda plus comisionul si mai mult decat suma minima.
3800+1800=5600, deci probabil mai aveti 200 de lei de achitat din datoria initiala si aveti un sold disponibil de 5400 lei. La asta se refera sau la datorie? V-as putea ajuta mai mult daca as vedea un extras.
Ultima modificare: Miercuri, 17 Aprilie 2013
ContSters194995, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Banci nonbancare - card secareanuioan secareanuioan am luat de la magazin produse dupa o perioada mi sa dat un card care an 2007 am scos suma de 2800 lei de atunci am platit numai suma minima de plata si am ... (vezi toată discuția)
Somatie de plata .. altfel tribunal ...ce sa fac ????????? rtv rtv in anul 2008 am cumparat cateva produse de la Altex in valoare de 2400 lei ...amm platit rata la timp o perioada ...apoi au inceput telefoanele ai intarziat ... (vezi toată discuția)
Dat in judecata pentru neplata rata card angelamanuela angelamanuela buna ziua ! sotul meu are un card de cumparaturi de multi ani,am reusit de cateva ori sa scoatem ches-ul de 40% dar am tot pus la loc,pe extrasul de cont in ... (vezi toată discuția)