avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare si plata CASS de catre Intreprinderea ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare si plata CASS de catre Intreprinderea individuala

Buna ziua, am constituit o intreprindere individuala, cu sediul social in sect 6, iar resedinta o am in sect 1. Unde platesc sanatatea (cu adresa va rog) ? Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 23 Aprilie 2013
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Cel mai recent răspuns: artghift , utilizator 19:12, 22 Aprilie 2013
Se va plati la unitatile Trezoreriei Statului din cadrul organelor fiscale in raza careia aveti domiciliul, in urmatoarele conturi IBAN:
CAS
- RO 47 TREZ70622210312××××× - Trezoreria Operativa a sectorului 6

CASS
- RO33TREZ7062621050302XXX – Trezoreria Operativa a sectorului 6

Detalii gasiti aici
[ link extern ]
Ultima modificare: Luni, 22 Aprilie 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic
eu am domiciliul in sect 1,iar in 6 am sediul social, unde depun cererea de inregistrare pt plata la sanatate, eu sunt angajata, II am facut-o pentru ca particip la targuri handmade si doresc sa fac aceasta activitate legal.
Ultima modificare: Luni, 22 Aprilie 2013
artghift, utilizator
Din mesajul initial reiese altceva.. nu confundati resedinta cu domiciliul .. domiciliul este cel din C.I sau B.I.

In link-ul respectiv aveti toate conturile IBAN si pentru sectorul 1.
dar unde ma inregistrez ca platitor la sanatate? nu trebuie sa depun o cerere ? adresa din ci este in sect 1, sediul social este in sect 6
Ultima modificare: Luni, 22 Aprilie 2013
artghift, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract cass risteafl risteafl Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca asociatul unic intr-o firma (nu are contract de munca) ,cu contract la Casa de asigurari de sanatate, are restante la ... (vezi toată discuția)
Taxe salarii elascurtu elascurtu Buna:) As vrea sa stiu si eu in ce conturi IBAN ale trezoreriei se platesc taxele aferente salariilor (CCI, somaj pers, somaj unit, cass pers, cass unitate, ... (vezi toată discuția)
Taxa judiciara de timbru DAIANA_ DAIANA_ Buna ziua Avem un debitor persoana juridica, cu sediul social in Buftea. Am sunat la Trezoreria Buftea, sa-mi furnizeze contul in care pot vira taxa ... (vezi toată discuția)