Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare si plata CASS de catre Intreprinderea ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare si plata CASS de catre Intreprinderea individuala

Buna ziua, am constituit o intreprindere individuala, cu sediul social in sect 6, iar resedinta o am in sect 1. Unde platesc sanatatea (cu adresa va rog) ? Multumesc anticipat.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Se va plati la unitatile Trezoreriei Statului din cadrul organelor fiscale in raza careia aveti domiciliul, in urmatoarele conturi IBAN:
CAS
- RO 47 TREZ70622210312××××× - Trezoreria Operativa a sectorului 6

CASS
- RO33TREZ7062621050302XXX – Trezoreria Operativa a sectorului 6

Detalii gasiti aici
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
eu am domiciliul in sect 1,iar in 6 am sediul social, unde depun cererea de inregistrare pt plata la sanatate, eu sunt angajata, II am facut-o pentru ca particip la targuri handmade si doresc sa fac aceasta activitate legal.
artghift, utilizator
Din mesajul initial reiese altceva.. nu confundati resedinta cu domiciliul .. domiciliul este cel din C.I sau B.I.

In link-ul respectiv aveti toate conturile IBAN si pentru sectorul 1.
dar unde ma inregistrez ca platitor la sanatate? nu trebuie sa depun o cerere ? adresa din ci este in sect 1, sediul social este in sect 6
artghift, utilizator