Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - Angajare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - Angajare

Buna ziua,

1)Am un PFA, cu activitate independenta.
Mai nou, as vrea sa ma angajez la o societate part time.
Pe mine ca PFA, ma va scuti de plata sanatatii, pensiei iar impozitul se va plati doar la ceea ce incasez ca pfa?
Cum trebuie sa procedez in cazul asta pentru a nu mai plati estimatul pentru sanatate si pensie pentru restul anului?
2)As vrea sa schimb sediul social, ( achizitie prima casa pe PFA) ce demersuri trebuie sa fac pentru asta si ce alte inregistrari voi face eu ca si pfa pentru justificare credit/ cheltuieli cu locuinta cea noua?

Multumesc,
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,

Contractul de credit pentru prima casa a fost facut pe persoana fizica insa la analiza dosarului am adus doar documente de la PFA ( eu neavand venituri ca angajat)