Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale imputernicire obtinere/infiintare SRL + viza lunga ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

imputernicire obtinere/infiintare SRL + viza lunga sedere

Buna Ziua, care este procedura pentru a imputernici un ONG sa obtina in numele persoanei infiintarea SRL pentru obtinerea vizei de lunga sedere?
Iar ONG-ul trebuie sa faca la randul lui o delegatie?
Multumesc
Fiţi mai explicit în fraza "... un ONG sa obtina in numele persoanei infiintarea SRL pentru obtinerea vizei de lunga sedere?". Cum adică?
Pentru constituirea unei societăţi comerciale asociaţii sau viitorul administrator pot mandata o persoană fizică ca în numele lor să îndeplinească formalităţile de înregistrare a societăţii. Mandatul se acordă printr-o procură întocmită la notarul public.

asemenea cum o persoana fizica poate obtine in baza unei procuri infiintarea SRL ului, ONG-ul tot in baza unei procuri similare de imputernicire poate obtine infiintarea unui SRL?
În opinia mea nu se poate împuternici un ONG pentru constituirea unei societăţi.