avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Rectificare declaratie 101
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Rectificare declaratie 101

daca am gresit declaratia 101 pentru ianuarie, pot face o rectificativa acum?
Cel mai recent răspuns: LUMINITA TURCU , Consultant fiscal 20:56, 26 Aprilie 2013
Puteti face rectificative oricand,acestea se corecteaza din propria initiativa a contribuabilului ori de cate ori de constata erori in datele inscrise in declaratia initiala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 101 - depunere rectificativa ani precedenti bcornelia bcornelia La pierderea din anii precedenti se trece soldul contului 1171? Ce se intampla daca fac rectificativa acum pentru anul 2011 si 2012? Am preluat dela cineva ... (vezi toată discuția)
Rectificative confidus confidus Buna ziua! Imi puteti spune va rog, daca exista vreun act legal , care reglementeaza la modul general dreptul de a depune declaratii rectificative sau, ... (vezi toată discuția)
Corectare factura inregistrata gresit pdoru pdoru Am constatat zilele trecute (august 2008) ca in martie 2007 (deci anul trecut) s-a inregistrat gresit in contabilitate o factura emisa de mine catre un ... (vezi toată discuția)