Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva la incasare pentru un SRL infiintat recent
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva la incasare pentru un SRL infiintat recent

Buna ziua,
Am infiintat un SRL si luna aceasta am mers la ANAF pentru inregistrarea in scopuri de TVA. Trebuie sa completez si declaratia pentru TVA la incasare? cei de la ANAF nu mi-au comunicat nimic. precizez ca perioada fiscala este trimestrul.
multumesc.
Conform art 134^2 alin. (3) lit. b) intrati cu TVA la incasare începând cu data înregistrării în scopuri de TVA.