Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Perioada fiscala TVA - achizitii intracomunitare
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Perioada fiscala TVA - achizitii intracomunitare

Un SRL care a facut pentru prima data achizitii intracomunitare de servicii in aprilie 2013 si nu a facut niciodata achizitii intracomunitare de bunuri, trebuie sa-si schimbe perioada fiscala de TVA din trimestriala in lunara?
Nu,pentru servicii perioada fiscala ramane trimestriala,doar la bunuri era obligatorie perioada fiscala lunara,conform art.156^1 din Codul Fiscal.