Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De ce cand modific salariul in Revisal, suma cuvenita ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De ce cand modific salariul in Revisal, suma cuvenita pentru sporul de vechime se modifica si la salariul anterior?

Buna ziua. Am o problema in REVISAL si nu stiu cum sa o gestionez.
Am salariati cu salarii negociate la care se aplica un spor de vechime in % in functie de vechimea in munca.
De ce in momentul in care modific salariul negociat,(sporul de vechime ramanand acelasi in %), in RAPORT PE SALARIAT se vede ca incepand cu data de se modifica salariul si evident si suma pentru sporul de vechime,(acelasi spor in %) , dar se modifica suma si la salariul avut inainte unde sporul de vechime era acelasi(in %) si evident suma pentru sporul de vechime trebuia sa fie mai mica atata timp cat salariul era mai mic??#-o.
Va multumesc pentru timpul acordat si va rog daca puteti sa ma lamuriti.
Am avut varianta 5.0.8.019 instalata in dec.2011.
Acum am descarcat arhiva de pe site-ul ITM - setup.exe - reparare si am rezolvat s-a instalat 5.0.8.033, in raportul per salariat nu mai apare eroarea pe care o aveam, sporurile au o rubrica separata fata de modificarile de salarii. Se vede istoricul salariului dar nu si al sporurilor.
Multumesc pt. ajutor.