Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De ce cand modific salariul in Revisal, suma cuvenita ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De ce cand modific salariul in Revisal, suma cuvenita pentru sporul de vechime se modifica si la salariul anterior?

Buna ziua. Am o problema in REVISAL si nu stiu cum sa o gestionez.
Am salariati cu salarii negociate la care se aplica un spor de vechime in % in functie de vechimea in munca.
De ce in momentul in care modific salariul negociat,(sporul de vechime ramanand acelasi in %), in RAPORT PE SALARIAT se vede ca incepand cu data de se modifica salariul si evident si suma pentru sporul de vechime,(acelasi spor in %) , dar se modifica suma si la salariul avut inainte unde sporul de vechime era acelasi(in %) si evident suma pentru sporul de vechime trebuia sa fie mai mica atata timp cat salariul era mai mic??#-o.
Va multumesc pentru timpul acordat si va rog daca puteti sa ma lamuriti.
Va actualizati programul la versiunea noua.
Actualizat la ultima versiune imi apare aceasta varianta...
Problema este la versiunea luata de pe site-ul inspectiei.
Am luat ultima versiune gasita pe site [ link extern ]
Intr-adevar, aceea este ultima versiune.

Diferenta este doar la data validarii intre cele doua versiuni. Verificati codul COR daca este actualizat.