avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De ce cand modific salariul in Revisal, suma cuvenita ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De ce cand modific salariul in Revisal, suma cuvenita pentru sporul de vechime se modifica si la salariul anterior?

Buna ziua. Am o problema in REVISAL si nu stiu cum sa o gestionez.
Am salariati cu salarii negociate la care se aplica un spor de vechime in % in functie de vechimea in munca.
De ce in momentul in care modific salariul negociat,(sporul de vechime ramanand acelasi in %), in RAPORT PE SALARIAT se vede ca incepand cu data de se modifica salariul si evident si suma pentru sporul de vechime,(acelasi spor in %) , dar se modifica suma si la salariul avut inainte unde sporul de vechime era acelasi(in %) si evident suma pentru sporul de vechime trebuia sa fie mai mica atata timp cat salariul era mai mic??#-o.
Va multumesc pentru timpul acordat si va rog daca puteti sa ma lamuriti.
Cel mai recent răspuns: geo123 , utilizator 16:31, 8 Aprilie 2014
Va actualizati programul la versiunea noua.
Actualizat la ultima versiune imi apare aceasta varianta...
Problema este la versiunea luata de pe site-ul inspectiei.
Am luat ultima versiune gasita pe site [ link extern ]
Intr-adevar, aceea este ultima versiune.

Diferenta este doar la data validarii intre cele doua versiuni. Verificati codul COR daca este actualizat.

Alte discuții în legătură

Diferente revisal codul muncii Olga27 Olga27 Buna ziua, Am avut in ultima perioada cateva incetari CIM cu 56d - indeplinirea conditiilor cumulative pentru pensionare...... . In revisal la art 56d ... (vezi toată discuția)
Revisal versiunea 5.08.033 Zetu Elena Zetu Elena Versiunea nou lansata la REVISAL,5.08.033 se instaleaza peste cea veche si nu se pierd datele ? Se transmite din nou la ITM chiar daca nu sunt modificari la ... (vezi toată discuția)
Noua versiune revisal 5.0.8 Cornel  Vasile Cornel Vasile In data de 06.12.2011 a aparut pe www.inspectiamuncii.ro , versiunea nouă a aplicaţiei Revisal conform Hotărârii de Guvern nr. 1.105/2011 prin care sunt ... (vezi toată discuția)