Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Contestare certificare ISO 9001
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Contestare certificare ISO 9001

Buna ziua,

As dori sa contest certificarea unei companii care a incalcat in mod sistematic acest standard. Ce etape am de parcurs in acest sens? Din ce am inteles aceste certificari sunt actualizate periodic, unde pot gasi informatii cu privire la starea certificarii, data urmatorului audit si cum ma pot asigura ca auditorul (indiferent cine va fi acesta) va intra in posesia informatiilor astfel incat sa nu-i poata actualiza certificarea?

Va multumesc.
Tocmai pentru ca toata lumea se certifica pentru scopuri comerciale si nici macar nu citesc standardele respective, de aplicat nu mai vorbim, vreau sa ii usture. In tara asta clientul conteaza doar in secunda in care trebuie sa plateasca, in rest mai da-l incolo...
bogdan1978buc a scris:

In tara asta clientul conteaza doar in secunda in care trebuie sa plateasca

in alte tari este altfel?:)