Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bonuri fiscale cu specificatia CUI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bonuri fiscale cu specificatia CUI

Buna ziua! va rog sa imi spuneti ce se intampla daca abia zilele acestea ne-a fost adus la cunostinta faptul ca incepand cu 14 martie 2013 bonurile fiscale trebuia sa contina si CUI-ul firmei noastre, altfel nu mai pot fi deductibile? suntem deja la jumatatea lunii mai. ce se va intampla cu bonurile stranse pana acum? din pacate, serviciul nostru de contabilitate si-a dovedit inca o data incompetenta.
Nu mai este deductibil doar TVA-ul .Cheltuiala cu carburantii auto este deductibila ca si pana la data de 14.03.2013,daca se intocmeste nota de receptie,decont de cheltuieli sau ordin de deplasare.