Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... proces cu asiguratorul
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

proces cu asiguratorul

ce sanse am sa castig un proces pe care l-am intentat unei societati de asigurari care nu mi-a platit in totalitate suma reprezentand despagubirea . in cate procese i s-a dat castig de cauza reclamantuluiX-(
Valoarea despagubirii se stabileste prin calcule valuta/ron la data accidentului.
Nu inteleg termenul de "valoare maxima".Despagubirea se stabileste prin calcul iar suma obtinuta nu este cuprinsa intre doua limite (min/max).
Link-ul nu este functional.Functie de capetele de cerere din proces, puteti cere alte depagubiri pt. eventuale prejudicii suplimentare adecvate.Un avocat s-ar pricepe f. bine si v-ar fi de ajutor.