Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ACTELE NECESARE INCHEIERII CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ACTELE NECESARE INCHEIERII CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA

Firma la care ma angajez imi solicita "Dispozitie de repartizare" de la Agentia locala pentru ocuparea fortei de munca, ca si act obligatoriu (repartitie de la somaj...).
Eu nu am fost in somaj, mi-am dat demisia de la o firma si m-am dus la alta.
Sunt din provincie si am mutatie pe Bucuresti, sector 2. Este acest act obligatoriu? Iar daca da, de unde sa il iau? Care sunt actele obligatorii incadrarii in munca (incheierii unui contract de munca pe durata nederminata)?
Multumesc,
Tudor
Si eu am aceeasi problema. Numai ca la mine e mai complicat.
Eu sunt din Bacau, am mutatie pe Iasi (pt facultate) insa m-am angajat la Bucuresti de curand la un ziar ca corespondent.
Mi se cer si mie REPARTITIE DE LA Agentia Judeteana de Ocupare a Fortei de Munca si ADEVERINTA MEDICALA (apt de munca),si nu stiu din ce oras sa le iau. Bucuresti? Iasi? Bacau???
Si va rog, explicati-mi si mie ce trebuie sa fac pentru a avea aceasta repartitie? Am inteles ca am nevoie de niste acte date de firma cu care sa merg la Angetia Jud. de Ocupare a F. de munca. Ce acte???
Ei repartitie de la locul unde urmeaza sa fii angajat
scuze.
De la AJOFM unde urmeaza sa fii angajat.